logo Satyrykonu link do strony logo BIP link do strony
logo Letniej Akademii Filmowej link do strony Logo Legnicy Cantat
O Nas     Kalendarium     Działalność     Zajęcia     Przetwarzanie danych osobowych
baner

MIiędzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o "ZŁOTEGO LWA"

 Turnieje tańca towarzyskiego o "Złotego Lwa" to jedna z najbardziej barwnych i widowiskowych imprez, ciesząca się dużą popularnością wśród widzów całego regionu dolnośląskiego.

Turniej organizowany był jako impreza ogólnopolska. Z czasem do udziału w rywalizacji tanecznej zapraszani byli tancerze z zagranicy. Od XII edycji impreza uzyskała rangę międzynarodowej.

W turnieju, obok drużyn krajowych reprezentujących najlepsze polskie kluby taneczne, startują pary taneczne z zagranicy (Austria, Białoruś, Czechy, Litwa, Łotwa, Niemcy, Rosja, Ukraina). Każda drużyna startująca w turnieju to 4 pary taneczne z jednego klubu, każda z inną klasą taneczną i startująca w innej kategorii wiekowej.

Turniej Tańca Towarzyskiego o "Złotego Lwa" ma zatem charakter: międzynarodowy, indywidualny, w każdej kategorii tanecznej oddzielnie; drużynowy, w czterech kategoriach i klasach tanecznych w punktacji łącznej za oba style.

Celem realizacji tego typu imprez jest: popularyzacja sportowego tańca towarzyskiego jako formy wychowania, rekreacji i rozrywki oraz jego walorów artystycznych; konfrontacja umiejętności par tanecznych; spotkanie dzieci i młodzieży o wspólnych zainteresowaniach.

Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o "Złotego Lwa" popularyzuje taniec towarzyski na najwyższym poziomie i to nie tylko jego formę użytkową lecz przede wszystkim w formie sportowej konkurencji.

W rywalizacji turniejowej uczestniczy około 150 par tanecznych. Całodzienne zmagania turniejowe urozmaicane są pokazami tanecznymi mistrzowskich par tanecznych (mistrzowie Europy, wicemistrzowie świata), zwycięzców telewizyjnego programu "Taniec z Gwiazdami" czy najlepszych formacji tanecznych.
Kunszt i wirtuozeria taneczna, prezentowana w pokazach na legnickim parkiecie jest dużą atrakcją nie tylko dla licznej (około 1500 osób) widowni ale także dla startujących w turnieju tancerzy.

Organizacja turniejów o "Złotego Lwa" jest wysoko oceniana przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Wyrazem tego uznania jest powierzenie Legnickiemu Centrum Kultury organizacji prestiżowych imprez tanecznych o randze mistrzowskiej (trzykrotnie Mistrzostwa Polski w 10.Tańcach, Mistrzostwa Polski Formacji).

 
    Imprezy powiązane:

    brak imprez powiązanych
reklama Galerii Piastów
logotyp sieci hoteli Qubus
logo LPWIK
logotyp radio taxi Wicar
logotyp KGHM
logotyp MPK Legnica
logotyb restauracji BISTRO N22
logotyp restauracji Koku Sushi
logotyp firmy kateringowej BPS CATERING
Voss logotyp i link do strony firmy
logotyp Footbal Academy
 
                   


© Legnickie Centrum Kultury 2003-2019   tel. 76 723-37-00   e-mail: lck@lck.art.pl